Дитяча студія “БЕРЕГИНЬКА”

Ще один напрямок роботи театру – виховання підростаючого покоління на національних традиціях, поповнення здібними молодими кадрами основного складу творчого колективу. Такими паростками є дитяча студія “Берегинька”, якою керують Заслужена артистка України Надія Буравська і молодий фольклорист, випускниця Київського державного університету культури і мистецтв - Марина Корогода, де навчаються діти різного віку, починаючи з трьох років.

“Берегинька” не подібна до інших фольклорних гуртів – тут все справжнє. Народне вбрання шиють мами, бабусі, старші сестрички. Самі діти вишивають сорочки і фартушки за народними мотивами і ескізами, плетуть віночки, оформлюють кожну сценку, обрядове дійство. Маленькі виводчиці з голосу старших переймають навички автентичного співу, побутову манеру виконання, характерну для центральних регіонів України. Спостерігається цікава тенденція: у дітей, які виросли у місті і ніколи не чули сільських співаків, раптом виявляється незборима любов і тяжіння до свого рідного – народних звичаїв, ігор, забавлянок, примовок, тобто прокидається те, що “спало” у їхніх батьків.

Є у маленьких артистів і вагомі досягнення: студія стала лауреатом багатьох Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів: 1998р - Міжнародного фестивалю “Сім королів веселки”; 1999р. – фестивалю “Азовські вітрила”; 2000р та 2001р – перше місце на Всеукраїнському огляді творчих колективів. 2000р. – лауреат Міжнародного конкурсу “Мелодії для двох сердець”, 2007 р. – Гран-Прі на УШ Дитячому пісенному вернісажі, та Диплом 1 ступеня на Міжнародному дитячому фестивалі-конкурсі “Славянський вінець” у Болгарії, 2008 рік – Лауреат Першої премії на УШ Всеукраїнському фестивалі мистецтв “Українська родина 2008”, перше місце на Міжнародному дитячому фестивалі “Сонце, радість і краса” у Болгарії, участь у різноманітних мистецьких і народознавчих акціях, присвячених Дню Києва, Святу Незалежності, Великодню, Різдву, Покрові.

Отож є надія, що не перерветься золота нитка поколінь – є кому нести українську пісню, танець, слово у ХХІ століття.

До студії приймаються діти віком від 3-х років. Заняття проводять у приміщенні театру “Берегиня”.